AUREL SAINT JUVIN S’IMPOSA AL MEMORIAL JAUME GELABERT

22-julio-2018 • por Comentarios desactivados en AUREL SAINT JUVIN S’IMPOSA AL MEMORIAL JAUME GELABERT

La tercera nocturna de juliol oferí com a principal atractiu el Memorial Jaume Gelabert que reuní catorze efectius importats en els 2.600 metres. Per: Jaume Gomila Bluet de Larre va comandar una part de la prova acompanyat de Camana. Alizea des Bordes se situà primera en el toc de campana després de remuntar el...
Pin It

Home » Actualitat, Palma » AUREL SAINT JUVIN S’IMPOSA AL MEMORIAL JAUME GELABERT

La tercera nocturna de juliol oferí com a principal atractiu el Memorial Jaume Gelabert que reuní catorze efectius importats en els 2.600 metres.

Per: Jaume Gomila

Bluet de Larre va comandar una part de la prova acompanyat de Camana. Alizea des Bordes se situà primera en el toc de campana després de remuntar el pilot. Abans d’arribar al revolt final atacaren Valinco de Cormon i Aurel Saint Juvin i es disputaren el triomf a la darrera recta. Aurel Saint Juvin va ser superior els darrers 100 metres i guanyà amb comoditat a 1.18’5 amb Xisco Servera a les regnes.

Sebastià Llobet s’imposà a a les prova per a alevins a les regnes de Vif Ocean després d’emparellar-se a l’animador Castigós i de superar-lo a 400 metres del final. Vif Ocean guanyà a 1.18’8 en els 2.175 metres.

Evolet dominà de cap a cap la primera cursa seguida en tot moment d’Elga de Ladil, Ey Pou Rafal i Emre Winner. En els metres finals Evolet consolidà el triomf amb rècord personal d’1.18’5 en els 1.650 metres dirigida per Miquel Àngel Binimelis.

Al minitrot Simó Morro aconseguí la seva primera victòria a les regnes de Drack. Va ser un triomf clar per davant Pere Calzado amb Dubai i de Lídia Pastor amb Bloom.

En el Premi Ostos marcà la pauta de la cursa des dels primers metres seguit de Dojo de Ladil, Brangelina d’Escafí i més enrere Bella de Nit i Bon Jim. En els metres finals Dojo de Ladil retallà el marge amb De Blai i damunt la línia de meta el superà amb una mitjana d’1.15’9 en els 1.650 metres amb Jaume Fluxà que significa marca personal.

En tercer lloc es va disputar la prova de trot muntat. Amtao va ser el primer líder la prova però es desmuntà en elsegon revolt. Així quedà primer Torrent du Banney que comandà el grup en el toc de campana per davant Ultra du Louet i Usko des Landiers. A 700 metres de meta Usko des Landiers es destacà de la resta amb un canvi de ritme. A la darrera recta Titan du Ferron va retallar l’avantatge amb Usko des Landiers i el superà a la línia d’arribada. Titan du Ferron guanyà a 1.16’4 en els 2.175 metres amb Marga Servera a la sella.

Just després es va córrer el Premi Agustí Pou. Blue Moon va ser l’animadora de la cursa per davant Dirty Dancing HM, Dolar HM i més enrere Enigma de Ladil i Diamond Monsol. A la darrera recta es desmuntà Dolar HM en plena lluita per al triomf. By a Way va acabar amb força i superà Enigma de Ladil a la línia de meta a 1.18’5 en els 2.150 metres amb Miquel Vich al cabriol.

Primera victòria a Son Pardo de l’eivissenc Eclipse Bowl. Dirigit per Xisco Bennàsar va imprimir un fort canvi de ritme a la penúltima recta que el situà davant amb facilitat. Eclipse Bowl va mantenir l’avantatge en els metres finals i guanyà a 1.20’8 en els 2.150 metres.

Tancà la jornada una prova per a amateurs amb el concurs de 9 exemplars internacionals en els 2.150 metres. Courlay Jack mantigué la ratxa i sumà la quarta victòria en quatre sortides després de comandar el recorregut des dels primers metres. Courlay Jack va guanyar a 1.18’3 amb Albert Rieupeyroux. Barango va ser segon amb Toni Janer.

Exhibició Alevins. 2.150 m. Handicap.

1. Vif Ocean (S. Llobet B) 1.18’8

2. Càstic de Roser (M.R. Sureda T) 1.20’1

3. Castigós (S. Guinaldo H) 1.20’4

4. Tonnerre d’Avril (Ant. Riera A) 1.19’2

1a cursa. Premi My Love. 3 i més anys nacionals. 1.650 m. Auto.

1. Evolet (M.A. Binimelis) 1.18’5

2. Fresquet de Llevant (A. Frontera) 1.18’7

3. Ey Pou Rafal (V. Ginard) 1.18’9

4. Elga de Ladil (Jme. Fluxà) 1.19’0

Minitrot. 500 m. Handicap.

1. Drack (S. Morro K)

2. Dubai (P. Calzado P)

3. Bloom (L. Pastor S)

4. Rotja (M. Jaume G)

2a cursa. Premi Ostos. 3 i més anys nacionals. 1.650 m. Auto.

1. Dojo de Ladil (Jme. Fluxà) 1.15’9

2. De Blai (A. Frontera) 1.16’0

3. Bob d’Udon (J. Fuster A) 1.16’6

4. Bella de Nit (F. Bennàsar) 1.16’9

3a cursa. Premi Joss de Mai. 3 i més anys internacionals. Trot Muntat. 2.175 m. Auto.

1. Titan du Ferron (M. Servera D) 1.16’4

2. Usko des Landiers (A. Nicolau R) 1.16’7

3. The Tiger (Ju. Pons) 1.17’4

4. Ultra du Louet (C. Subirats) 1.18’9

4a cursa. Premi Agustí Pou. 3 i més anys nacionals. 2.150 m. Auto.

1. By a Way (M. Vich) 1.18’5

2. Enigma de Ladil (Jme. Fluxà) 1.18’6

3. For You (M.A. Reinoso) 1.18’7

4. Elvis Coscoia (M.J. Barceló) 1.19’0

5a cursa. Premi Jonc Marino. 3 i més anys nacionals. 2.150 m. Auto.

1. Eclipse Bowl (F. Bennàsar) 1.20’8

2. Festa Rossa (M. Llull L) 1.21’2

3. Forever Duran (M. Riera B) 1.21’4

4. Dinamita CT (P. Sebastià E) 1.21’5

6a cursa. Memorial Jaume Gelabert. 3 i més anys internacionals 2.600 m. Auto.

1. Aurel Saint Juvin (F. Servera L) 1.18’5

2. Valinco de Cormon (M. Riera B) 1.18’8

3. Victoire de Sevres (P. Sebastià E) 1.19’3

4. Alma Haufor (J.C. Rotger) 1.19’4

7a cursa. Premi Club d’Amateurs i Propietaris SP VI. 3 i més anys internacionals. 2.150 m. Auto.

1. Courlay Jack (A. Rieupeyroux) 1.18’3

2. Barango (A. Janer) 1.18’7

3. Boy de Bray (Ant. Andreu) 1.18’8

4. Carol HM (O.M. Torres) 1.18’8

Entrades Relacionades

Scroll to top
error: Content is protected !!