HORABAIXA D’INDIOTS A SON PARDO

27-noviembre-2017 • por Sin comentarios

L’hipòdrom de Son Pardo celebrà la tradicional reunió d’Astrot en què es repartiren indiots, lots de vi i de Nadal als millors de cada cursa Per: Jaume Gomila L’hipòdrom palmesà celebrà la tradicional reunió d’Astrota la qual es repartiren indiots, lots de vi i de Nadal als millors de...
Pin It

Home » Actualitat, Palma » HORABAIXA D’INDIOTS A SON PARDO

L’hipòdrom de Son Pardo celebrà la tradicional reunió d’Astrot en què es repartiren indiots, lots de vi i de Nadal als millors de cada cursa

Per: Jaume Gomila


L’hipòdrom palmesà celebrà la tradicional reunió d’Astrota la qual es repartiren indiots, lots de vi i de Nadal als millors de cada carrera.
Coktail Blai es retrobà amb la victòria a la cursa per als millors nacionals, el primer èxit després de la reaparició i un any i nou mesos després de la darrera victòria. Biskit Silva va marcar la pauta de la cursa però Coktail Blai va rematar amb força a la darrera recta i va vèncer rodant a 1.19’7 en els 2.200 metres amb Toni Frontera.
Soleil des Loups va ser el millor al Premi Kent Barbes que congregà els importats més destacats de la jornada. Ell mateix i Ramsey du Ham van ser els animadors de la prova però al darrer revolt Ramsey du Ham botà i cedí el relleu a Soleil des Loups que guanyà amb comoditat a 1.15’9 en els 2.200 metres amb Toni Frontera.

Vangelo va dominar la competició al trot muntat sota la batuta de Júlia Pons amb un temps d’1.17’7 en els 2.150 metres i Talbin d’Occagnes entrà segon amb Malen Amer a 1.18’1.
A la sèrie per als poltres de dos anys, primera victòria de Flipo ses Planes seguit d’aprop per Furia de Krizia ambdós a 1.23’4 en els 2.150 metres.

RESULTATS:
Primera cursa.
1.    Ell de Castellet (A. Tur)    1.21’0
2.    Eleos YC (A.C. Coll)    1.21’0
3.    Escorpí (P. Estelrich)    1.21’2
4.    Eolo (A. Riera B)    1.21’2

Minitrot.
1.    Queen AF (J.X. Riera)
2.    Spirit (G. Rebassa)
3.    Spirit JG (M. Jaume)
4.    Venus (Jme. Rigo)

Segona cursa.
1.    Flipo ses Planes (M. Mestre)    1.23’4
2.    Furia de Krizia (A. Riera B)    1.23’4
3.    Fantasia Mar (S. Salord)    1.23’5
4.    Futur Duran (O. Puigserver)    1.23’6

Tercera cursa.
1.    Vangelo (J. Pons)    1.17’7
2.    Talbin d’Occagnes (M. Amer)    1.18’1
3.    Tevinne du Solat (M. Riera M)    1.18’3
4.    Ukito Josselyn (A. Vaquer S)    1.18’7

Quarta cursa.
1.    Coktail Blai (A. Frontera)    1.19’7
2.    Biskit Silva (M. Mestre)    1.19’7
3.    Vitalic (B. Mascaró)    1.19’9
4.    Bos Bony (B. Jaume)    1.20’6

Cinquena cursa.
1.    Dream Star HM (J.C. Rotger)    1.20’3
2.    Explosive Atac (M. Mestre)    1.20’4
3.    Dakota M (J. Riera S)    1.20’9
4.    Discreta Way RF (C. Roig M)    1.21’2

Sexta carrera.
1.    Dandy Maker SB (A. Roca)    1.19’2
2.    Dojo de Ladil (J. Pocoví)    1.19’3
3.    Espira Star (M.A. Binimelis)    1.19’5
4.    Estrella Duran (O. Puigserver)    1.19’6

Setena cursa.
1.    Soleil des Loups (A. Frontera)    1.15’9
2.    Univers du Crocq (A. Tur)    1.16’4
3.    Thor de Sucé (B. Llobet R)    1.16’9
4.    Udson de Retz (G. Miralles)    1.17’3

Vuitena cursa.
1.    Càrritx SR (O. Puigserver)    1.18’8
2.    Di Angelo JS (B. Mascaró)    1.18’9
3.    Dixie SS (M.A. Martí)    1.19’6
4.    Bambi (F. Andreu)    1.19’6

Novena cursa.
1.    Bomoritius Ringeat (A. Valls)    1.18’4
2.    Ultra du Louet (A. Frontera)    1.19’1
3.    Ukito Verderie (M. Riera M)    1.19’1
4.    Victoire Reine (P. Estelrich)    1.19’1

Entrades Relacionades

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Scroll to top
error: Content is protected !!